Úvod > Závodění
Lenka Šmídová vyhrála další závod SP ve třídě Evropa

Lenka Šmídová vyhrála v olympijské třídě Evropa druhý závod Světového poháru za sebou. Po triumfu v australském Melbourne před dvěma týdny dokázala během uplynulého víkendu vyhrát regatu v americkém Miami.

Šmídová ve čtyřdenní soutěži získala 13 bodů a o tři body porazila obhájkyni titulu Meg Gaillardovou z USA. V konkurenci pětadvaceti lodí dojela třetí Georgia Chimonaová z Řecka. Za slabého proměnlivého větru vedla po dvou závodních dnech Gaillardová, ale třetí a čtvrtý den se ve floridských vlnách vydařil Šmídové.

"Vyhrála jsem všech šest jízd," napsala Lenka. Z jedenácti jízd skončilo triumfem české jachtařky celkem sedm. Pátá jachtařka světového žebříčku Mezinárodní jachtařské federace (ISAF) zůstává v Miami do konce března. V Evropě pojede od 24. dubna regatu Světového poháru ve francouzském Hyeres.

Výsledky - Třída Evropa: 1. Šmídová (ČR) 13 b., 2. Gaillardová (USA) 16, 3. Chimonaová (Řec.) 36, 4. Crowderová (Kan.) 69, 5. Pohlová (USA) 71, 6. MacDonaldová (Kan.) 79.