Úvod > Závodění
Nejlepším závodníkem roku ve vodním motorismu je Mašek

Jiří Mašek převzal o víkendu v Brně cenu pro nejlepšího tuzemského rychlostního závodníka roku ve vodním motorismu. Národní svaz jej odměnil především za dvě bronzové medaile z mistrovství světa.

Ty letos Mašek získal dokonce v různých kategoriích - v červnu v rakouském Unterachu vyhrál kubaturu O-700, třetí pak skončil i celkově ve čtyřdílném seriálu MS ve Formuli 500. Za Jiřím Maškem patří druhé místo v domácí anketě jeho synovci Heřmanu Maškovi, třetí pozici obsadila Zlatuše Tomášková. Česká republika dostala na nedávném kongresu Mezinárodní federace vodního motorismu v Singapuru přiděleno pořadatelství dvou evropských šampionátů pro příští rok. V červnu bude Hlučín hostit ME kubatury O-350, v září se závodníci utkají v Jedovnici ve třídě O-700.