Úvod > Závodění
Malina vyjel pro ČR ve třídě Mistral místo na olympiádě

Český jachting bude mít na olympijských hrách minimálně tři zástupce. Po Lence Šmídové a Michalu Maierovi získal účastnické místo v Aténách Tomáš Malina ve windsurfingové třídě Mistral.

Na mistrovství světa v Turecku obsadil Malina 70. místo a skončil čtvrtý v pořadí národů usilujících o posledních sedm míst pro olympiádu. Mistrem světa se stal Francouz Julien Bontemps, který vyhrál před obhájcem titulu Przemkem Miarczynskim z Polska. Úspěch Francouzů podtrhl bronzovou medailí Nicola Huguet. Závodu žen kralovala suverénně italská olympijská vítězka Alessandra Sensiniová.

Výsledky

třída Mistral: Muži: 1. Bontemps (Fr.) 21 b., 2. Miarczynski (Pol.)27, 3. Nicolas Huguet 36, 4. Guyader (oba Fr.) 53, 5. Dempsey (Brit.) 53, 6. Tobin (N. Zél.) 54, ...70. Malina (ČR) 235. Ženy: 1. Sensiniová (It.) 14, 2. Kendallová (N. Zél.) 50, 3. Merretová (Fr.) 64, 4. Korsitzová (Izr.) 67, 5. Shreeveová (Austr.) 70, 6. Leeová (Hongkong) 70.